Energia odNowa

AKTUALNOŚCI

O projekcie „Energia odNowa”

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa, w tym klasy politycznej, że polityka klimatyczna jest naszą szansą na rozwój, a nie zagrożeniem.

© naturepl.com / Andy Rouse / WWF

Myślisz, że polityka klimatyczna jest niepotrzebna? Błąd.

Jesteśmy świadkami jednego z największych problemów ekologicznych w historii ludzkości – dynamicznej zmiany klimatu. Proces ten jest nierozerwalnie związany z nadmiernym i nieodpowiedzialnym wykorzystaniem paliw kopalnych (nieodnawialnych źródeł energii).

W Polsce podstawowym źródłem energii jest węgiel. Jesteśmy uzależnieni od jego produkcji i importu. A gdybyśmy powiedzieli Wam, że w przyszłości, za kilkadziesiąt lat, nie będzie się opłacało z niego korzystać?

© Global Warming Images / WWF

© Francisco Márquez WWF-Spain

Czy potrafcie sobie wyobrazić codzienne życie bez użytkowania paliw kopalnianych? Bez zanieczyszczeń? Warto zastanowić się nad rozwiązaniami już teraz! Dlatego Fundacja WWF Polska wraz z Instytutem na rzecz Ekorozwoju, Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz Instytutem Energetyki Odnawialnej przystąpili do nowego projektu, w którym ukazują nowe możliwości związane z prowadzeniem odpowiedzialnej polityki klimatycznej, w tym rozwój odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej i innych innowacji, z których skorzystamy wszyscy!

W celu dotarcia z naszym przekazem, w trakcie projektu zostanie stworzonych szereg narzędzi, w tym:

  • Szerokie opracowanie zawierające informacje m.in. dotyczące odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej i zmian klimatu
  • Film dokumentalny o potencjale polityki klimatycznej w Polsce.